Kominek gazowy – alternatywa dla klasycznego kominka

Trzaskający ogień w kominku w jesienne i zimowy wieczory to marzenie wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Jednak budowa i obsługa tradycyjnego kominka jest czasochłonna, a czasem kłopotliwa. Alternatywą są coraz bardziej popularne kominki gazowe.

Kominki gazowe można zainstalować w każdym pomieszczeniu, który ma dostęp do instalacji gazu ziemnego lub płynnego LPG. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków mogą one przybierać różne formy od łudząco przypominających kominki opalane drewnem do designerskich form.

Budowa kominka gazowego

Choć kominek gazowy nie różni się estetyką od tradycyjnego kominka inaczej jest zbudowany. W jego skład wchodzą:
• żeliwna obudowa kominka,
• imitacja paliwa, czyli drewna lub kawałków węgla najczęściej ceramiczna,
• palnik gazowy przeznaczony do spalania gazu ziemnego lub płynnego i współpracujący z imitacją paliwa.

Palnik ma konstrukcję do złudzenia przypominającą płomienie powstające w procesie spalania paliwa w tradycyjnym kominku. Imitujące drewno lub kawałki drewna do złudzenia przypominają tradycyjne, ale nie spalają się. To, w jaki sposób „szczapy drewna” ułożone są w kominku gazowym, jakie są między nimi odległości determinuje estetykę płomieni podczas działania kominka gazowego. Co ważne żarzą się one jeszcze przez kilka minut od wyłączenia palnika.

Rozwiązanie dla wygodnych

Instalacja kominka gazowego z zamkniętą komorą gazową nie wymaga budowy komina. Pomieszczenie, w którym będzie zainstalowany kominek powinno być wyposażone w przewód powietrzno-spalinowy. Kominki gazowe są też bardzo bezpieczne. Wyposażone są w systemy zabezpieczające przez ewentualnym wyciekiem gazu. Dlatego osoby przebywające w pomieszczeniu nie muszą obawiać się zatrucia gazem. Kominki gazowe są też energooszczędne. Dzięki wyposażeniu w panel sterujący można dowolnie regulować temperaturę w pomieszczeniu, a nawet sterować nią zdalnie dostosowując do potrzeb użytkowników. W większości modeli ogień w kominku można ustawiać za pomocą pilota, dzięki czemu obsługa urządzenia może odbywać się z wygodnej kanapy lub fotela.

Kominek na gaz - zalety

kominek

Niewątpliwą zaletą kominka na gaz jest sposób jego eksploatacji. Nie wymaga on dużych zabiegów związanych z rozpalaniem, utrzymaniem ognia i sprzątaniem wytworzonego podczas spalania drewna popiołu. Kominek można odpalić używając zapałek lub zapalniczki i działa natychmiast po jego włączeniu. Kominek gazowy pozwala na utrzymanie czystości w pomieszczeniu, nie powoduje zabrudzenia czy okopcenia ścian. Dzięki kominkowi gazowemu można cieszyć się dodatkowym miejscem w pomieszczeniu. W przypadku tradycyjnych kominków potrzebne jest dodatkowe miejsce, w którym przechowywane będzie drewno na opał.




KSGAZ.PL - kontakt
Wykonanie graficzne: Website templates